Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

Ogólnopolska Konferencja Modern Futbol

wydrukuj artykuł

W najbliższą środę 7 czerwca we Wrocławiu rozpocznie się VII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Modern Futbol a Świat Kibiców. W ciągu dwóch dni uczestnicy usłyszą 27 wystąpień ludzi związanych z piłką nożną, przedstawicieli nauki oraz klubów piłkarskich. Pierwszy dzień obrad zaplanowany jest na Stadionie Wrocław. Drugiego dnia eksperci przeniosą się do Centrum Konferencyjnego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


ModernFutbol 2015 - fot. Dawid Frik

Piłka nożna jest najbardziej popularną dyscypliną sportową na świecie, mającą olbrzymi wpływ m.in. na politykę, gospodarkę i kulturę. Kluby piłkarskie są współcześnie przedsiębiorstwami podlegającymi wszelkim zasadom ekonomii, a środowisko kibiców piłkarskich jawi się jako złożone i mało przewidywalne.

Modern football to postnowoczesne zjawisko społeczno-kulturowe, które wprowadza do piłki nożnej reguły obowiązujące w ekonomii, gospodarce, logistyce, organizacji imprez i systemach bezpieczeństwa publicznego. Zjawisko to łączy się z wieloma dziedzinami współczesnego świata naukowego. Podczas obrad dużo miejsca zamierzamy poświęcić tożsamości i wartościom kibiców piłkarskich oraz stadionom w ujęciu politycznym, historycznym i prawnym. – podkreśla Jakub Kurowski jeden z organizatorów konferencji.

Już po raz siódmy we Wrocławiu zorganizowana zostanie otwarta, interdyscyplinarna, ogólnopolska konferencja Modern Futbol a Świat Kibiców. W trakcie dwóch dni będzie można usłyszeć 27 referatów, które wygłoszą osoby z różnych dziedzin i sfer związanych ze sportem, a w szczególności piłką nożną. Organizatorami są Kibice Razem Śląsk Wrocław i Dolnośląska Szkoła Wyższa. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Gmina Wrocław, ​dzięki której udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracji dla osób zainteresowanych bezpłatnym udziałem w wydarzeniu dostępny jest na stronie www.modernfutbol.pl

Komitet organizacyjny:

  • dr Jan Stasieńko, przewodniczący, dyr. Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej,
  • dr Andrzej Ostrowski, kierownik naukowy konferencji, promotor specjalności Dziennikarstwo Sportowe,
  • Jakub Kurowski, Kibice Razem Śląsk Wrocław – PR, promocja,
  • Jakub Nowakowski, Kibice Razem Śląsk Wrocław – promocja, strona internetowa konferencji,
  • Agnieszka Smakowska, Kibice Razem Śląsk Wrocław – logistyka, sekretariat konferencji,
  • dr Marek Zimnak – logistyka, sprawy finansowe,
  • Dawid Frik – rzecznik prasowy DSW.